Урок № 8
Тема: Атлантичний океан.
Особливості географічного положення
та кордони океану. Спільні та відмінні риси в географічному положенні
Атлантичного і Тихого океанів. Дослідження Атлантичного океану. Будова та
рельєф дна.
Цілі: сформувати знання учнів про
Атлантичний океан, дати характеристику його географічного положення за планом,
вивчити історію дослідження океану ,
особливості будови та рельєфу дна;
розвивати критичне мислення, вміння аналізувати і робити висновки,
встановлювати причинно – наслідкові зв’язки, формувати практичні навички щодо
складання порівняльних характеристик океанів та роботи з контурною картою; виховувати
всебічно розвинену особистість, досвід толерантної поведінки, пізнавальної
активності та самостійності.
Обладнання: фізична карта світу,
мультимедійна презентація, підручники, атласи, контурні карти, додатковий
матеріал.
Основні поняття і терміни: Світовий океан, море,
затока, протока, острів, півострів, шельф, жолоб, рельєф, дно океану, підводний
хребет.
Географічна номенклатура: острови – Гренландія,
Ньюфаундленд, Ісландія, Великобританія, Ірландія, Великі Антильські,
Бермудські, Зеленого Мису, Канарські; моря – Саргасове, Карибське, Середземне,
Північне; затоки – Мексиканська, Біскайська, Гудзонова; підводні хребти –
Північно - Атлантичний, Південно – Атлантичний; жолоб Пуерто – Рико.
Тип уроку: засвоєння нових знань,
умінь і навичок.
Хід уроку
І. Актуалізація опорних знань
учнів.
Географічний
диктант
·
Що називається Океанією ?
·
У яких кліматичних поясах розташована Океанія ?
·
Скільки островів налічується в Океанії ?
·
Яке походження мають найбільші острови Океанії ? Як вони
називаються ?
·
Який приклад вулканічних островів ви можете назвати ?
·
Яка країна володіє островами Кука ?
·
Чому дорівнює довжина Великого Бар’єрного рифу ?
·
Що таке лагуна ?
·
Чи погоджуєтесь ви з твердженням, що заселення островів
Океанії відбулося багато тисячоліть тому ?
·
Чи є в Океанії колонії ?
ІІ.
Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності учнів.
З
давніх часів європейці плавали водами Атлантичного океану задовго до епохи
Великих географічних відкриттів. У наш час Атлантика не втратила свого
значення: її просторами пролягають найважливіші шляхи сполучення між
континентами, тому рух на них найінтенсивніший. Мабуть, це найбільший вивчений
науковцями океан, адже в його водах проводиться більшість наукових досліджень.
Протягом двох уроків ми будемо знайомитись
з природою Атлантичного океану, визначати його особливості та порівнювати з
Тихим океаном.
ІІІ. Вивчення
нового матеріалу.
Презентація
нового матеріалу.
Прийом « Діаграма Венна»
План
1. Вивчення географічного положення Атлантичного
океану, порівняння його з Тихим океаном за планом.
Висновок. Назвати спільні та
відмінні риси географічного положення.
2. Визначення основних періодів дослідження
Атлантичного океану.
Висновок. Висловлюється власна
думка щодо значення дослідження океану в різні періоди.
3. Вивчення будови та рельєфу дна.
Висновок. Назвати закономірності
поширення основних форм рельєфу, визначити явища, пов’язаних із зоною Серединно
– Атлантичного хребта, зазначення походження найбільших островів та
глибоководних западин.
ІV.Узагальнення та систематизація
знань.
1. Виступи учнів з додатковими повідомленнями до
уроку.
2.Прийом
«Географічний практикум»
Нанесення на контурну карту географічної
номенклатури Атлантичного океану.
V. Підсумок уроку.
Дайте
оцінку уроку
-
Сьогодні я дізнався про …
-
До цього часу я не знав, що…
-
Я зрозумів, що…
-
Мені сподобалось
VІ. Домашнє завдання.
Опрацювати відповідний параграф підручника,
скласти есе з теми
( високий
рівень), сенкан ( достатній рівень).
Немає коментарів:
Дописати коментар