Урок №14
Тема: Самооцінка і здоров’я.
Поняття самооцінки. Види
самооцінки. Формування адекватної
самооцінки.
Мета: ознайомити учнів з видами самооцінки;
показати як формується самооцінка і як вона впливає на поведінку і здоров’я людини, сприяти формуванню учнів позитивного сприйняття себе, саморозкриттю своєї неповторності ,
адекватної самооцінки;
розвивати життєві
навички позитивної самооцінки, комунікативних вмінь ; виховувати в дітей чуйність і милосердя
до людей, які потребують допомоги.
Форма уроку:
тренінг
Обладнання: дошка, папір, маркери, фломастери, магніти, стікери,
картки із завданнями.
Епіграф
Я - це Я, і Я - це надзвичайно!
Вірджинія Сатір
Хід уроку
І. Вступна частина.
1.Зворотній зв’язок.
Як ви розумієте народну мудрість:
«Посієш вчинок
збереш звичку, посієш звичку — збереш характер, посієш характер — збереш долю»?
2. «Криголами».
Обговорення епіграфу уроку.
3. Знайомство.
Якби ти був ( була) птахом, то яким?
Якби ти був ( була)деревом, то яким?
Якби ти був ( була) квіткою, то
якою?
Якби ти був ( була) стихією, то якою?
Сьогодні я буду… ( учні записують ім’я на бейджиках)
4. Повторення правил роботи в групі.
Яке з правил роботи в групі тобі
виконувати найлегше, найважче?
5. Очікування.
На плакаті з долоньками діти кріплять стікери - сердечка зі своїми очікуваннями.
Кожному учню пропонується вимовити слово "Я" з тільки йому
притаманною інтонацією, мімікою, жестами.
Потрібно зробити це так, щоб одним
словом якомога повніше висловити сприйняття свого "Я", свою
індивідуальність.
ІІ. Основна частина.
1.Теоретичний блок.
Прийом « Чарівна скринька»
«Діти,
загляньте до цієї скриньки, ви побачите свого найкращого
друга».
В скринці лежить люстерко. Тому,
зазирнувши всередину, кожен побачив себе.
Вчитель: Діти, любіть
і шануйте свого найкращого друга.
А чи повинні ми шанувати інших, чи лише себе?
Щира повага до інших
людей завжди ґрунтується на повазі до
себе. Стався до інших так, як ти хочеш, щоб ставилися до тебе».
себе. Стався до інших так, як ти хочеш, щоб ставилися до тебе».
Гра«Хто я?».
Гра допоможе більше
дізнатися одне про одного і побачити, як у дзеркалі, свої сильні та слабкі
сторони.
На аркушах паперу учні
записують цифри від 1 до 5 і п’ять разів дають відповідь на запитання: «Хто
я?».
Беруть до уваги риси
характеру, свої інтереси, вміння.
Наприклад:
1. Я веселий.
2. Я люблю читати.
3. Я добре плаваю.
4. Я вмію грати в теніс.
5. Я не дуже сильний у математиці.
1. Я веселий.
2. Я люблю читати.
3. Я добре плаваю.
4. Я вмію грати в теніс.
5. Я не дуже сильний у математиці.
Поняття про самооцінку.
Самооцінка – це уявлення людини про себе, оцінювання себе, своїх
якостей і почуттів, можливостей і здібностей, вчинків і дій, переваг і
недоліків.
Як формується самооцінка
– Самооцінка формується на основі досвіду — успіхів і невдач.
– Вона залежить і від того, як до тебе ставляться інші люди.
– Самооцінка формується на основі досвіду — успіхів і невдач.
– Вона залежить і від того, як до тебе ставляться інші люди.
Робота в групах ( підручник, с.59 – 60)
Адекватна самооцінка - та, що відповідає реальності.
Неадекватна самооцінка - коли людина себе неправильно оцінює.
Неадекватна самооцінка:
Завищена самооцінка
Занижена самооцінка
Завищена самооцінка:
- гордість;
- зухвалість;
- вважає себе вище за інших;
- бачить в собі лише плюси;
Занижена самооцінка:
- сором'язливість;
- невпевненість;
- різновиди страхів;
- бачить тільки мінуси.
Адекватна самооцінка - бачення в собі і плюсів і мінусів.
Руханка « Ураган»
2. Практичний блок.
Вибрати з переліку ознак ті,
які стосуються певного виду самооцінки
Дитина з завищеною самооцінкою:
-
«Зоряна
хвороба»
-
Дрібні
успіхи
-
Постійно
критикують інших
-
Труднощі
у спілкуванні
-
Зарозуміла
бесіда
-
Люблять
хвалитися
-
Вважають,
що завжди у всьому праві
-
Вимагають
від оточуючих визнання
-
Підвищений
тон, зневажлива інтонація
Дитина з адекватною самооцінкою
:
-
Задоволена
собою
-
Орієнтована
на спілкування
-
Впевнена
в собі
-
Впевнена
у любові до неї
-
Відкрита
до спілкування та нових знайомств
-
Помилки
і невдачі сприймає більш спокійно
-
Відчуває
психологічну захищеність та підтримку з боку батьків
-
Чесна
-
Допитлива
Дитина
з заниженою самооцінкою :
-
Тривожна,
багато переживає і хвилюється
-
Невпевнена
в собі, своїх силах, можливостях
-
Сумнівається
в своїй унікальності
-
Підозрює
інших в обмані, змові, лицемірстві, небезпеці.
-
Відчуває
самотність, страх, відчуженість
-
Важко
і травматично адаптується
-
Схильна
до обману, агресії та помсти
-
Плаксива,
образлива
-
Звинувачує
інших
-
Кроки до формування адекватної
самооцінки
( робота з підручником, с.61)
ІІІ. Заключна частина.
1. Підведення підсумків.
( Підведення підсумків тренінгу)
Важливо формувати адекватну самооцінку. Уміння адекватно оцінювати себе і
свої здібності позитивно впливає на поведінку і здоров'я, сприяє успіху в
житті.
Щоб сформувати адекватну самооцінку, необхідно вміти ставити перед собою
мету та завдання в навчанні, житті.
2.
Зворотній
зв’язок.
( З’ясувати, чи справдились очікування, оцінити зміну поінформованості)
3.
Релаксація.
Вправа
« Баночка солодких мрій»
Діти по черзі називають свої задуми, мрії , бажання і
кріплять паперові льодяники
4.
Завершення
тренінгу.
Рефлексія
Позитивні емоції.
( Діти малюють смайлик на долоньці та прощаються один з одним)
Урок № 15
Тема: Критичне мислення та уміння приймати рішення.
Види рішень. Алгоритм прийняття зважених рішень. Рішення,
важливі
для здоров’я.
Мета: вивчити особливості
критичного мислення, розглянути прості, складні та щоденні рішення,
проаналізувати чинники, що впливають на прийняття рішень, визначити алгоритм прийняття зважених рішень, особливо
тих, що стосуються власного здоров'я, розвивати здатність критично мислити,
обмірковано й зважено приймати рішення; виховувати самостійність та
врівноваженість.
Форма уроку:
тренінг
Обладнання: дошка, папір, маркери, фломастери, магніти, стікери, картки із завданнями.
Хід уроку
І. Вступна частина.
1.Зворотній зв’язок.
Як ти розумієш вислів « Якою міркою ти міряєш, такою й тебе мірятимуть»?
2.Криголами.
Вправа «Шукаю друга»
Кожна
людина мріє про
те, щоб знайти
справжнього друга. Комусь
із вас, напевно,
вже повезло, і
такий друг у
вас є. А хтось
його ще не
знайшов.
Учні пишуть оголошення під
рубрикою: «Шукаю друга». Потрібно, щоб оголошення привертало увагу, було
цікавим і творчим. На
аркушах паперу треба написати про
себе та свої
захоплення, намалювати свій
портрет чи образ бажаного друга,
перелік вимог
до нього, рис характеру тощо. Учні аналізують
та обговорюють перелік
власних позитивних характеристик, а
також рис характеру бажаного друга.
3. Знайомство.
« Моя цікава подорож». Учні добирають необхідну річ для подорожі.
Виступають в ролі обраної речі.
-
Цю
роль я вибрав тому, що…
4. Повторення правил роботи в групі.
- Мені найбільше
подобається дотримуватися правила… тому, що…
5. Очікування.
« Берег сподівань». Від сьогоднішнього уроку я очікую…
Запис сподівань на кораблику…
ІІ. Основна частина.
1. Теоретичний блок.
Зверніть
увагу, що при виконанні вправи
«Шукаю друга» вам довелося
розмірковувати
та приймати рішення: яку
людину ви хотіли
б бачити поруч
із собою як
друга?
Отже сьогодні
на уроці предметом
нашого обговорення буде: що
таке критичне мислення,
які рішення нам
доводиться приймати і як наші рішення
впливають на здоров’я.
А) Види
рішень
Розповідь учителя, складання схеми на дошці та
в зошитах
Жодна людина
не може не
пізнати на практиці
процес прийняття рішень. Кожен
із нас протягом
дня приймає їх десятки,
а протягом життя
— тисячі. Деякі
з них прості,
інші більш складні й вимагають ретельного обмірковування.
Демонстрація схеми
«Види рішень» на
дошці або на картках (роздавальний матеріал до уроку).
Види рішень
|
Прості
рішення
Приймаються
майже без обміркування.
Наприклад,
щоденні рішення - що вдягнути, о скуштувати, яку книгу прочитати, який
фільм подивитися.
|
Складні
рішення
Прнийняття
таких рішень потребує певних роздумів та має важливі наслідки.
Наприклад,
яку професію обрати, де навчатися, якого способу життя дотримуватись (здорового чи ні, палити
або ні, спілкуватись небезпечною з
компанією чи ні).
|
Б) Чинники, що вливають на прийняття рішень
Інтерактивна вправа «Мікрофон»
— Як ви вважаєте, під впливом яких чинників
людина приймає ті чи інші рішення?
Учні
передають одне одному уявний мікрофон та вислов
люють свою думку.
Підбиття підсумків обговорення
Внутрішні
чинники прийняття рішень:
-
власні
бажання, уподобання, принципи;
-
я
емоції, настрій;
-
розуміння наслідків власних рішень;
Зовнішні
чинники:
-
друзі,
однокласники, однолітки;
-
дорослі:
батьки, рідні, вчителі;
-
засоби масової
інформації: телебачення, газети,
журнали, радіо;
-
Інтернет;
-
книжки,
кінофільми;
-
реклама;
- правила та традиції суспільства.
В)
Критичне мислення.
Для того
щоб навчитися приймати
правильні, зважені рішення,
необхідно навчитися мислити критично.
Розповідь учителя
Критичне мислення — це
мислення, суть якого
полягає в ухваленні ретельно
обміркованих та незалежних
рішень. Критичному мисленню притаманні
такі властивості, як
усвідомленість та самовдосконалення.
Критичне мислення
розглядається як науковий
підхід до вирішення широкого
кола проблем —
від побутових до
професійних.
У найближчому
майбутньому головним капіталом
буде вже не конкретна
інформація, а людина,
здатна постійно й ефективно
навчатися нового протягом
усього життя. Отже» здатність аналізувати
інформацію буде «підвищуватися в
ціні», відповідно й
навички критичного мислення
стануть запорукою успіху
в інформаційному суспільстві.
Сучасний світ потребує постійного
вдосконалення навичок мислення.
Це
дуже
вагома причина, чому
слід навчатися критично
мислити.
Існує думка,
що перехід до
критичного рівня мислення в
тому або іншому
суспільстві є необхідною
передумовою для початку цивілізаційного
розвитку даного суспільства.
Г)
Алгоритми прийняття зважених рішень
Робота з підручником( учні працюють в групах)
Завдання: опрацювати
текст підручника, проаналізувати запропонований алгоритм
прийняття рішень.
У
загальному вигляді алгоритм виглядає так:
Подумай,
обміркуй
|
Прийми
рішення
|
Дій.
|
Зупинись
|
Але на
практиці не все
так просто. Існує
маса чинників, що можуть
заважати, утруднювати дію за алгоритмом.
Тому ми
маємо навчитися конкретних
прийомів критичного мислення,
які допоможуть нам
у прийнятті важливих для нас рішень.
Розповідь учителя
Розвиваємо вміння
правильно ставити запитання
— робимо важливий крок у бік
ефективного прийняття рішень.
Ще з
давніх-давен найвидатнішими філософами
й ораторами визнано, що
ефективність вирішення проблеми
значною мірою залежить
від уміння правильно
ставити запитання. Грамотно
і вміло поставлене
запитання дозволяє отримати всю
необхідну інформацію про
людину, явище чи
предмет, з яким пов’язана ваша проблема.
Демонстрація схеми
«Шість типів запитань»
на дошці або на картках
(роздавальний матеріал до уроку).
Типи запитань
|
Творчі
|
Інтерпрета
- ц ійні
|
Оціночні
|
Уточнюючі
|
Практичні
|
Прості
|
Для того щоб
ви краще зрозуміли,
як запитання «працюють»
на практиці, розглянемо
приклад. Припустимо, перед вами
стоїть завдання — разом із
батьками купити ракетку. Ви маєте обмежену
суму грошей, але
хочете, щоб ракетка булла красивою і зручною.
Прості
запитання —
це запитання, на
які потрібно отримати конкретні
відомості, згадати й
відтворити певну інформацію.
Наприклад, якщо для
вирішення проблеми вам не
вистачає інформації, ви
можете поставити ці
запитання оточуючим або
собі самому. Наприклад:
«Де ми можемо
купити ракетку?», «Чи
немає у вас
(у мене) знайомих,
які працюють у спортивних
магазинах?», «Який діапазон цін на ракетки?».
Уточнюючі
запитання зазвичай починаються
зі слів: «Тобто ти
кажеш, що...?», «Якщо
я правильно зрозумів, то...?». Мета
цих запитань —
уточнити інформацію, яку ви
щойно отримали від
співрозмовника. Скажімо, у
вас є прайслист
на ракетки,
але за цінами
ви не можете
точно визначити, це старі
чи нові моделі.
Ви телефонуєте у фірму і
уточнюєте: «Якщо я не
помиляюся, то ви
торгуєте ракетками?
Які моделі є у
вас у наявності?»
Не полінуйтеся зайвий
раз поставити уточнююче
запитання, щоб не впустити нагоду.
Інтерпретаційні запитання починаються
зазвичай зі слова «чому».
Вони можуть надихнути
вас на нові
ідеї, дозволять отримати
розгорнуту інформацію про
цікавий для вас об’єкт
та з’ясувати
незрозумілі вам причини
дій і вчинків людей. Наприклад:
«Чому я соромлюся
попросити у свого друга
грошей у борг?»,
«Навіщо я витрачаю
стільки грошей на каталоги, коли
можна просто заглянути в Інтернет?».
Творчі
запитання —
це запитання, у
формулюванні яких присутні елементи
умовності, припущення, прогнозу. При
вирішенні проблеми ви
можете поставити їх
собі, якщо вам потрібні
нові ідеї, необхідний
творчий допінг. Наприклад: «Що буде,
якщо я трохи
почекаю з покупкою,
відкладу трохи грошей, а
потім куплю нову, кращу ракетку?», «Що
буде, якщо я попрошу
своїх знайомих допомогти
мені знайти потрібну модель? ».
Оціночні
запитання допоможуть
вам дати гранично
точну оцінку пов’язаних
із вашою проблемою
предметів, подій, фактів. Ці
запитання є кращим
інструментом вибору найбільш
оптимальних з наявних
у вас ідей
та варіантів вирішення
проблеми. Наприклад: «Чому
трюкові ракетки кращі,
ніж звичайні?», «Чим відрізняються
ракетки різних
виробників?», «Чому
дочекатися наступної поставки
розумніше, ніж придбати ракетки із цієї партії?».
Практичні
запитання встановлюють
взаємозв’язок між теорією та
практикою. Вони дозволяють
тверезо оцінити ситуацію
і ступінь реальності
ваших планів,
побачити проблему збоку: «А
що б ти
зробив на моєму місці?», «Поясни,
будь ласка, яким чином
це можна здійснити
на практиці?», «Де ти
бачив, щоб ракетки з високоякісним покриттям
дешево коштували? ».
Руханка « Австралійський дощ»
2. Практичний блок. Моделювання ситуацій прийняття зважених
рішень.
Вправа «Слова — запитання» (Учні працюють в групах)
1) Чітко сформулюйте проблему, яку слід вирішити.
2) Запишіть десять слів-запитань, які прийдуть
вам на думку.
3) Поставте ці запитання щодо своєї проблеми.
4) А тепер дайте відповідь на них. Ви відразу ж
визначите запитання, на
якому слід зосередитися
— там, де найскладніше
відповісти.
Що________________________________________________
?
Хто________________________________________________
?
Де
_________________________________________________?
Як________________________________________________ ?
Коли________________________________________________?
Чому
.______________________________________________ ?
Навіщо______________________________________________?
Звідки_______________________________________________?
Який
(яка)____________________________________________?
Який взаємозв’язок
____________________________________?
З якої причини
_______________________________________?
Чим краще____________________________________________?
«Мозковий штурм»
— Які
рішення треба прийняти
для збереження власного здоров’я?
Порядок роботи:
1. Пропоную учням
сісти так, щоб вони почувалися зручно та невимушено.
2. Повідомляю їм проблему, яку треба вирішити.
3. Пропоную
учасникам висловити свої ідеї.
4. Запитую їх у міру надходження. Не вношу в ідеї ніяких коректив.
5. Спонукаю учасників до висування нових ідей.
6. Намагаюся не допустити глузування, коментарів або
висміювання жодної ідеї.
7. Продовжую доти,
доки будуть надходити нові ідеї.
8. На закінчення обговорюєм та оцінюєм запропоновані ідеї.
ІІІ. Заключна частина.
6. Підведення підсумків.
Отже, мислити критично означає добре обмірковувати
судження, приймати рішення після оцінювання різних варіантів. Зважені
рішення сприяють власному здоров’ю і
безпеці. Дбай про здоров’я і безпеку інших людей.
7.
Зворотній
зв’язок.
( З’ясувати, чи справдились очікування, оцінити зміну
поінформованості)
8.
Релаксація.
Прийом « Скарбничка рішень»
-
Які
важливі для себе рішення ви зможете прийняти після цього уроку ?
Свої рішення учні записують на промінчиках сонечка.
9.
Завершення
тренінгу.
Рефлексія
Позитивні емоції. Скажи комплімент другу.
Урок № 16
Тема: Вплив реклами на рішення людини. Види реклами. Соціальна і
комерційна реклами.
Аналіз соціальної і
комерційної реклами.
Мета: Вивчити особливості
критичного мислення, розглянути прості, складні та щоденні рішення,
проаналізувати алгоритм прийняття зважених рішень, особливо тих, що стосуються
власного здоров'я, дослідити зміст рекламних повідомлень і вплив реклами на
свідомість людини, розвивати здатність критично мислити, обмірковано й зважено
приймати рішення, виховувати самостійність та
врівноваженість.
Форма уроку: тренінг
Хід уроку
І. Вступна частина.
1.Зворотній зв’язок.
На дошці розміщені картки з прислів’ями про здоров’я.
- Які важливі для здоров’я рішення ти прийняв ?
2.Криголами.
Яку рекламу ти бачив останнім часом? Чи хотів би ти щось в ній змінити?
3. Знайомство.
Найкраще я пам’ятаю героя реклами про .., тому сьогодні
мене прошу називати…
4.
Очікування.
Учні записують та закріплюють свої сподівання на малюнку
автобуса.
Вирушаємо у світ реклами.
5. Повторення правил роботи в групі.
Швидко створюємо рекламу на кожне правило.
ІІ. Основна частина.
6.Теоретичний блок.
Розповідь учителя
Серед багатох чинників, що
впливають на рішення
людини, є реклама.
Реклама (від латин, гесlатаrе — викрикувати)
— спеціальна інформація про
товари, послуги, організації, ідеї, явища життя, яка поширюється будь – якими
засобами і в будь – якій формі.
Залежно від мети рекламу
поділяють на соціальну та комерційну.
У руїнах міста
Мемфіс (Стародавній Єгипет)
знайдений найстаріший
рекламний текст: «Я,
Ріно з Криту,
за велінням богів тлумачу
сни», тобто реклама
існувала вже 2500
років тому.
Робота в групах ( Аналіз соціальної та
комерційної реклами)
1 група « Соціологи»
2 група « Спеціалісти з реклами»
3 група « Психологи»
1. Доповідь
«соціолога» «Особливості соціальної реклами, її цілі та споживачі».
Соціальна
реклама —
це некомерційна інформація
державних органів з
питань здорового способу
життя, охорони здоров’я, охорони
природи, збереження енергоресурсів, профілактики
правопорушень, соціального захисту
та безпеки населення. У
такій рекламі не
згадуються ані конкретна
продукція, ані її виробник.
Соціальна реклама
має стимулювати самосвідомість громадян,
закликає виявляти доброчинність, закликає
голосувати на чиюсь
користь або залучає
увагу глядачів до
справ суспільства.
Наприклад, соціальні
рекламні кампанії активізуються до пам’ятних
дат, державних та
міжнародних свят, тематичних
днів. Наприклад, 4 лютого —
Всесвітній день боротьби проти раку,
15 травня —
Міжнародний день сім’ї, 14
червня — Всесвітній
день донора крові,
13 листопада —
Міжнародний день сліпих,
1 грудня —
Всесвітній
день боротьби зі СНІДом тощо.
Люди, які
безкоштовно поширюють соціальну
рекламну інформацію або передають
для цього власні
кошти, користуються різноманітними пільгами,
передбаченими законодавством
України.
2. Доповідь
«спеціаліста з реклами»
«Комерційна реклама, головні ціліі та засоби впливу на споживача».
Комерційна реклама
переслідує досить певні
цілі — інформування
про вихід нового
товару на ринок,
спонукання до підвищення купівельної
активності, зміна ставлення
споживачів до тієї чи іншої послуги або товару.
Основним замовником
комерційної реклами є
комерційні організації.
Уважається, що
покупцеві потрібно почути
про новий товар або
послугу не менше
ніж 20 разів
із різних джерел, щоб
прийняти рішення та
зробити покупку, починаючи
з того моменту,
коли він уперше
почув назву того
чи іншого бренду.
Тому реклама якомога
частіше нагадує нам
про нові товари, підштовхуючи до покупки певного
продукту.
3. Доповідь «психолога» «Методи реклами, що
впливають на свідомість людей. Поради з протидії впливу реклами».
Останнім часом
реклама все більш
агресивно втручається в
наше життя й
намагається стати невід’ємною
його частиною. Слід
пам’ятати, що головним
завданням реклами є привернути
якомога більше уваги
до товару та
скоріше продати його.
Реклама створює штучний
попит на різноманітні нові товари.
Треба переконати
потенційних споживачів у
необхідності купити товар.
Для цього рекламісти
використовують різні
психологічні «пастки». Наприклад,
використання так званих «чарівних» слів:
новий, безкоштовно, розпродаж,
знижка, отримай подарунок, ексклюзивний,
уперше, лише сьогодні, простий тощо.
Для того
щоб привернути увагу
споживача, використовують такі
рекламні прийоми:
§ привертання
уваги до популярності
товару, торгівельної марки;
§ застосування «загадкових» заголовків, що
підсвідомо змушують дочитати рекламний текст до кінця;
§ я переконливість тексту;
§ я використання різних шрифтів із метою
звернення уваги на найбільш значимі слова;
§ виділення деяких абзаців за допомогою світла й
шрифту.
Треба
звернути увагу на те, що сучасні рекламісти роблять ставку саме на молодь. Це
робиться через те, що на молодіжну свідомість дуже легко впливати й немає
потреби ламати ніякі стереотипи.
Виокремимо «пастки»,
які використовують для
підтримання споживацької активності:
§ «Samsung
— будь лідером!»,
«Молодь обирає Рерsі!» (слогани — «пастки»);
§ «Приєднуйся
до кращих!», «Ти
досі не з
нами? Не проґав свій
шанс!» (конкурентна боротьба
за право споживання товару);
§ «Вимагай
більшого!», «Бери все
від життя!» (стимулювання споживання товару);
§ «Лише
сьогодні!», «Зараз або
ніколи!», «Поспішай! До кінця
акції...» (примушує споживача
поспішати придбати повар «доки
він є у наявності»);
§ «Немає
мобільного?!» (створення ефекту
«білої ворони» або «прибульця з
іншої планети»).
Якщо ми зможемо розпізнавати
ці маніпуляції рекламістів,
то будемо захищені
від їх негативного
впливу. Треба також додати,
що населення України,
не зважаючи на всі
рекламні
прийоми, доволі спокійно
ставиться до самого
факту існування реклами.
Руханка « Розплутати змію»
6. Практичний блок.
І група - складає та демонструє соціальну рекламу.
ІІ група – складає та демонструє
комерційну рекламу.
ІІІ. Заключна частина.
10.
Підведення
підсумків.
11.
Зворотній
зв’язок.
( З’ясувати, чи справдились очікування, оцінити зміну
поінформованості)
12.
Релаксація.
- Дуже добре, ви чудово попрацювали. Що виявилося цікавим і корисним для вас? А може щось вам
не сподобалося?
13.
Завершення
тренінгу.
Рефлексія
Позитивні емоції. Учні складають коротку рекламу свого класу.